ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wymiana wycieraczek samochodowych

Wymiana wycieraczek samochodowych

Dopada nas intensywny deszcz a nasze wycieraczki nie radzą sobie już z odpowiednio szybkim odbiorem wody? A może słyszymy pochodzący z nich charakterystyczny pisk? Jeśli tak, to koniecznie należy je zmienić. Pytanie tylko, jakie wybrać – tańsze, czy droższe? Gdybyśmy zapytali różnych kierowców, jak często wymieniają oni wycieraczki w swoich samochodach, otrzymalibyśmy bardzo zróżnicowane odpowiedzi.

Drogie czy tanie wycieraczki- co wybrać?

Jedni uznaliby, że wymiana wycieraczek samochodowych to kwestia kilku lat. Inni, że należy to zrobić już po kilku miesiącach. Według ekspertów, wycieraczki najlepiej sprawdzają się przez pierwsze sześć miesięcy użytkowania. Oczywiście zależy to od tego, czy przypadkiem nie używamy ich do odśnieżania, bądź też – do usuwania lodu z szyb. Wymiana wycieraczek samochodowych to jedno a ich zakup – to drugie. Mamy tu do wyboru najtańsze modele, które w supermarketach kosztują od kilku złotych wzwyż i naprawdę trzeba mieć szczęście ,żeby dobrze trafić, a także te najdroższe jak VALEO czy BOSCH – które mogą uszczuplić nasz portfel nawet i o kilkadziesiąt złotych a w przypadku wycieraczek dedykowanych do danego modelu jeszcze więcej. Załóżmy, że korzystamy z wycieraczek w sposób rozsądny i nie eksploatujemy ich przesadnie. Inwestowanie w najdroższe wycieraczki nie ma więc sensu, jeśli ich czas najlepszej użyteczności nie przekracza 6-ciu miesięcy. Po prostu wydanie kilkudziesięciu złotych na produkt, który po pół roku przestanie spełniać swoją rolę jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Z kolei najtańsze wycieraczki (które możemy zakupić na przykład w supermarkecie lub stacji paliw), nigdy do końca nie będą spełniać swojej roli. I choć w większości są to wycieraczki przegubowe, to jednak istnieje małe prawdopodobieństwo, że będą one idealnie przylegać do szyby.

Najlepsze rozwiązanie pośrodku

Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem są wycieraczki w średniej półce cenowej. Można je zakupić już za kilkanaście złotych (jednak nie w supermarketach, tylko w dobrych sklepach motoryzacyjnych). Przy okazji, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie, warto wybrać wycieraczki z cząstkami grafitu. Wtedy ich trwałość będzie o wiele lepsza, co przedkłada się na zasadność ich zakupu. Hitem ,choć do końca nie sprawdzonym , są niewidzialne wycieraczki np. firmy K2 lub AMTRA. Stosował ktoś? Jakie są opinie? Warto polecić?

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *