ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Wymiana sprzęgła

WYMIANA SPRZĘGŁA

Użytkowanie każdego samochodu, zwłaszcza przez wiele lat wiąże się z konieczności wymiany niektórych podzespołów. I bez względu na to czy nam się to podoba czy nie innego wyjścia po prostu nie ma, ponieważ chodzi tu o nasze bezpieczeństwo. Tak dzieje się ze sprzęgłem, które po pewnym czasie użytkowania trzeba wymienić na nowe.

Kiedy zamienić sprzęgło na nowe?

wymiana sprzęgłaAle tutaj sprawa się komplikuje, ponieważ trzeba wyczuć kiedy wymiana sprzęgła jest konieczna. W starszych modelach kierowca odruchowo czuł, że sprzęgło „bierze” coraz wyżej. Jednak w nowszych modelach diagnoza nie jest już taka oczywista ze względu na samoregulatory, który dbają o to, aby sprzęgło działało tak samo, bez względu na stopień zużycia. Warto więc odwiedzić warsztat samochodowy i sprawdzić czy wymiana sprzęgła jest potrzebna.

Przy normalnej eksploatacji standardowe sprzęgła są w stanie wytrzymać od 100 do 200 tys. km. Nie jest to wynik mały. Jednak bardzo wiele uzależnione jest po prostu od jakości części, stylu jazdy i mocy silnika. Dlatego przy niewłaściwym użytkowaniu może do awarii dojść bardzo szybko. Warto więc od czasu odwiedzić warsztat. Do dyspozycji klientów zakup sprzęgła w cenie detalicznej hurtowni – dobre zamienniki oraz markowe takie jak: LUK, Valeo, SACHS.


Zadzwoń pod numer 786 865 480 i umów się na wizytę. Oferujemy krótkie terminy napraw. Przekonaj się sam!

4.5/5 - (4 votes)