ul. Chodkiewicza 60, 85-667 Bydgoszcz

602 319 373 lub 786 865 480 warsztat@mechanikbydgoszcz.eu

Regeneracja pomp wspomagania

REGENERACJA-POMP-WSPOMAGANIA

Zanim zajmiemy się procesem regeneracji pomp wspomagania, omówmy pokrótce budowę samej pompy. To urządzenie zwykle składa się z tzw. korpusu, jak również komory (w której jest wirnik wraz z łopatkami), a także osi napędowej. Poza tym w skład typowej pompy wchodzą jeszcze płyty oporowe oraz – w niektórych przypadkach – sprężyna dociskowa. Jest też miejsce na zawór ciśnieniowy. Jego celem jest swoista ochrona całego układu przed zbyt dużym ciśnieniem.

Regeneracja pomp wspomagania Bydgoszcz
Pompa wspomagania

Na czym polega regeneracja pomp wspomagania?

Regeneracja pomp wspomagania polega na – początkowo – jej dokładnym i starannym rozebraniu, a także umyciu. Następnie dokonujemy oceny danych elementów i decydujemy o ich dalszej – ewentualnej – przydatności. Jeśli natrafimy na elementy, które nie rokują dobrze (innymi słowy, nie nadają się do naprawy), musimy je po prostu wymienić. Kolejną czynnością jest – wykonywana często przy tej okazji – wymiana łożysk, jak również uszczelnień. Dobrze jest też wymienić od razu zużyte tuleje. Po czym natomiast poznać, iż regeneracja pomp wspomagania czeka nas już wkrótce? Jakie są typowe usterki, które mogą wskazywać na awarię układu wspomagania?

Wszelkie buczenia i różnorodne piski podczas skręcania kierownicą mogą sugerować nam kłopot z omawianą pompą. Piana w zbiorniczku wspomagania również nie wróży niczego dobrego. Głośna praca samej pompy, podczas jazdy na wprost, jest również sygnałem alarmowym. Tak samo jak wycieki oleju. To wszystko może świadczyć o kłopotach z pompą wspomagania. W razie zdiagnozowania takich symptomów, powinniśmy w niedługim czasie odwiedzić warsztat. Jeśli tego nie zrobimy, dobijemy cały mechanizm, a przez to koszta będą potem znacznie wyższe.


4.6/5 - (9 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *